072-3719094

תיקון מרזבים ללא הריסה

תוכן עניינים
תיקון מרזב פנימי, תיקון צנרת ללא הרס
אריאל - פתרונות טכנולוגיים לבניין

תיקון צנרת מרזב בשיטת אל-הרס ללא פגיעה בקירות המבנה

מבוא: צילום הצנרת

צנרת מי גשמים, הידועה בשמה מרזב או צמ"ג, יכולה להיות חיצונית (תלויה על גבי הקיר) ויכולה להיות פנימית ולעבור בתוך קירות הבניין. בעת גשמים או הזרמת מים, המרזבים אחראים על ניקוז מי הגשמים והמים, החל מגג הבניין ועד מרפסות הדירות והשטחים המשותפים. המרזב מתחיל בגג הבניין מפתח ניקוז או קופסת איסוף ברצפה ע"ג האיטום ואז יורד לאורך המבנה עד לשפיכה חופשית בחוץ או לבורות לחלחול מי גשמים שתוכננו במיוחד לשם כך.

לא אחת, הצמ"גים נסתמים מסיבות מגוונות, כגון עלים, פסולת, חפצים זרים או לכלוך ולעיתים רבות, במשך הזמן, תזוזות הבניין והבלאי הטבעי, ישםנ ניתוקים, מעיכות ושקיעה של קווי צנרת מי מגשמים. במקרה של כשל בזצנת מי גשמים, כלולים להיגרם בעיות רבות וחמורות. דוגמא למס' בעיות נפוצות בשל כשל בצנרת מי גשמים:
• הצפות בגג הבניין, בשטחים המשותפים ובדירות.
• נזילות לתוך המבנה ורטיבות בקירות ובתקרה של הדירות, הלובי וכיוצ"ב.
• ריחות לא נעימים
• פגיעה במערכת הניקוז (למשל ניתוק והתפרצות של צנרת ועוד)

זו הסיבה שחברות ניהול רבות וועדי בתים אחראיים פונים אלינו לצילום ואבחון ותחזוקה של צנרת מי גשמים, או לתיקון הצנרת לאחר שמתגלית בעיה כגון רטיבות או נזילה. יש לזכור כי חשוב מאוד לבדוק את המרזבים ולטפל בהם בהקדם האפשרי על מנת למנוע החמרה והתפשטות של הבעיה.

הדרך המקצועית והיעילה ביותר לצילום מרזב ואבחון תקלות במרזבים

צילום מרזב באמצעות מכשור מתקדם כמו שיש לחברתנו היא הדרך האיכותית והמקצועית ביותר

צילום מרזבים (צילום פנים צנרת) הוא דרך יעילה לבדוק את מצבם של המרזבים. הבדיקה מתבצעת באמצעות רובוט או מצלמה פנים צנרת, שאנו מחדירים לתוך צינורות המרזב, ולמעשה עושים מעין "צנתור" לצנרת ובוחנים על גבי מסך המחשב את פנים הצנרת, ומאבחנים תקלות וכשלים מתוך צנרת המרזב.

הטכנולוגיה המתקדמת בצילום מרזבים מאפשרת לקבל תמונה ברורה ומדויקת של החלק הפנימי של הצינורות. תמונה זו מאפשרת לזהות סתימות ופגמים בצנרת, גם אם הם קטנים או מורכבים.

ככלל, ישנן מספר סיבות לצילום מרזבים, כגון:
• בדיקה שגרתית – צילום מרזבים הוא דרך טובה לבדוק את מצבם של המרזבים באופן קבוע, ולזהות בעיות פוטנציאליות לפני שהן יהפכו לבעיות גדולות יותר. הדבר חשוב במיוחד בבתים פרטיים שכן יש לכך השפעה מהותית על איכות חיי הגרים בבית ועל תקינות אטימות הבית. לא כדאי לחכות לגשם כדי לגלות סתימה, חור או כשל במרזב אשר גורמים לנזילה חמורה של מי הגשמים לתוך הבית. מקובל לבצע את הצילום והבדיקה לקראת תקופת החורף.
• בדיקה לאחר הצפה, נזילה או רטיבות – אם היתה הצפה או נזילה במבנה שלכם, צילום מרזבים היא הדרך הטובה ביותר לזהות את מקור ההצפה ולתקן את הבעיה.
• בדיקה לפני שיפוץ – אם אתם מתכננים לבצע שיפוץ בבית שלכם, צילום מרזבים הוא דרך טובה לבדוק את מצבם של המרזבים לפני השיפוץ, ולמנוע בעיות עתידיות. לא הייתם רוצים לגלות שיש בעיה במרזב שגורמת להצפה בבית או נזילות לתוך הבית אחרי ששיפצתם וחידשתם את כל הבית בהרבה מאוד כסף.

צילום מרזבים ככלי מניעתי

צילום מרזבים הוא כלי מניעתי חשוב למערכת הניקוז של הבית או הבניין שלכם. הבדיקה מאפשרת לזהות סתימות ופגמים בצנרת, עוד לפני שהם יגרמו לכם לבעיות משמעותיות, כגון הצפה או נזילות מים חמורות לתוך המים.

היתרון של צילום מרזבים ככלי מניעתי הוא שהוא מאפשר לתקן את הבעיות בשלב מוקדם, לפני שהן גורמות לנזק רב הכרוך בעבודה רבה, המון כסף, בעלי מקצוע וכאבי ראש. תיקון של סתימות, שורשים ופגמים בצנרת בשלב מוקדם הוא זול יותר וקל יותר, מאשר תיקון של בעיות מתקדמות יותר.

מומלץ לבצע צילום מרזבים באופן קבוע, לפחות אחת לשנה. הבדיקה תיתן לכם שקט נפשי ותוכל לזהות בעיות פוטנציאליות, ולמנוע מהן להפוך לבעיות משמעותיות יותר.

להלן מספר סימנים המעידים על כך שיש צורך לבצע צילום מרזבים:

• הצטברות של מים בפתחי הניקוז
• זרימה איטית של מים במערכת הניקוז
• ריח רע מהמרזבים
• חריקות או רעשים מוזרים מהמרזבים
• טפטוף, נזילה או רטיבות מכיוון התקרה, הקירות או החיבור בין תקרה לקיר.

צילום מרזבים באמצעות רובוטים

צילום מרזבים באמצעות רובוטים הוא אחת מהדרכים היעילות והמדויקות לבדוק את מצבם של המרזבים בביתכם. ברשותנו הרובוטים המשוכללים בעולם המצוידים במצלמות מתקדמות המאפשרות לקבל תמונה ברורה של החלק הפנימי של הצינורות והמרזבים.

אנו מכניסים את הרובוטים לתוך המרזבים והצינורות צינורות באמצעות פתחים קטנים, ולכן אין צורך בחפירות או שבירה של הקרקע או של קירות. הבדיקה מתבצעת במהירות וביעילות, ללא פגיעה במבנה.

יתרונות צילום מרזבים באמצעות רובוטים

צילום מרזבים באמצעות רובוטים מציע מספר יתרונות משמעותיים עבורכם:

דיוק – הבדיקה מאפשרת לקבל תמונת מצב ברורה ומדויקת של החלק הפנימי של הצינורות, ולכן ניתן לזהות סתימות ופגמים בצנרת בצורה מדויקת וקלה.

יעילות – הבדיקה מתבצעת במהירות וביעילות, בדרך כלל מגג המבנה, היא אינה מפריעה לשגרת החיים בבית או לשימוש במים או בביוב בבית, ואינה כרוכה בהריסה או בשבירה של קירות, רצפה או תקרה. כל העבודה נעשית בצורה נקיה ו"אלגנטית" מתוך הצנרת.

בטיחות – מכיוון שהבדיקה מתבצעת מתוך הצנרת וללא צורך בחפירות או הריסה, היא בטוחה יותר מאשר כל אלטרנטיבה אחרת.

צילום מרזבים באמצעות מצלמות פנים צנרת

צילום מרזבים באמצעות מצלמות פנים צנרת הוא דרך מתקדמת ואיכותית נוספת לבדוק את מצבם ותקינותם של המרזבים. המצלמות מוחדרות לצינורות המרזב באמצעות צינורות גמישים, ולכן הן יכולות להגיע גם למקומות שקשה להגיע אליהם. הדבר חשוב מאוד מכיוון שלרוב הצנרת אינה מותקנת בקו ישר וכדי לאבחן את הצנרת יש לעבור מספר זוויות בדרך.

המצלמות מצוידות במגוון טכנולוגיות מתקדמות ובראשים מיוחדים המאפשרים לקבל תמונה ברורה של החלק הפנימי של הצינורות, גם בתנאים מורכבים, תוך סריקה מקיפה של 360 מעלות של הצנרת.

יתרונות צילום מרזבים באמצעות מצלמות פנים צנרת

צילום מרזבים באמצעות מצלמות פנים צנרת מציע מספר יתרונות משמעותיים עבורכם, כגון:

גמישות – המצלמות יכולות להגיע גם למקומות שקשה להגיע אליהם, כגון צינורות עקומים או צינורות עם חיבורים מסובכים וכן יכולות לעבור מספר זוויות ו"פניות" במהלך הקו ובכך לבצע אבחון וסריקה מלאה של מלוא אורך הקו.

יעילות – הבדיקה מתבצעת במהירות וביעילות, ללא פגיעה במבנה וללא הרס ושבירה של קירות, רצפה או תקרה.
בטיחות – כאמור, גם בדיקה זו מתבצעת מתוך פנים הצנרת ולא כרוכה בפירוק הצנרת או בשבירה או הרס של קירות או חלק כלשהו של המבנה או הבית. לכן שיטת אבחון זו נחשבת כבטוחה וכנוחה ביותר עבור בעלי הבתים.

שיטת העבודה בצילום מרזבים (צילום פנים צנרת)

כאמור, בשיטת עבודה זו, המצלמות מוחדרות לצינורות באמצעות צינורות גמישים.

שלבי העבודה בצילום מרזבים באמצעות מצלמות פנים צנרת הם כדלקמן:

1. הכנת השטח – המומחה של חברתנו המבצע את הבדיקה יבדוק את המבנה ויחליט על נקודת הגישה או פתח הכניסה הטוב ביותר והנכון ביותר לצורך ביצוע הצילום. לעיתים במבנים מורכבים או בבניינים לקראת אכלוס אנו עושים שימוש גם בתכניות האינסטלציה והניקוזים של הבניין.
2. החדרת המצלמה – המצלמה מוחדרת למרזב או לצנרת הרלבנטית באמצעות צינור דחיפה גמיש אך קשיח.
3. צילום המרזב או הצנרת – הסיב עם ראש המצלמה נע לאורך המרזב או הצנרת והמצלמה המיוחדת מצלמת את החלק הפנימי של הצנרת וכך ניתן לראות את התוואי, את הכשלים בצנרת, את מבנה הצנרת, את המרחק, סתימות בקו, עצמים זרים (כגון מסמרים, ברגים ועוד) ושורשים.
4. עיבוד התמונות – המומחה של חברתנו מנתח את התמונות המתקבלות על צג המחשב באונליין והתמונות המתקבלות מהמצלמה עוברות עיבוד.
5. דיווח על התוצאות – הלקוח מקבל דיווח בזמן אמת על הצילום והממצאים ובסוף העבודה נשלח ללקוח דוח מפורט על תוצאות הבדיקה וכן קובץ הווידאו של הצילום.

איך לבחור חברה לצילום מרזבים

לא כל אדם שקנה מצלמה או סיב אופטי יכול לבצע צילום, סריקה ואבחון איכותיים של הצנרת שלכם, בדיוק כפי שלא כל אדם שקנה כלי עבודה מסוגל לטפל בצורה איכותית ברכב שלכם ולא כל אחד שקנה מזרן יכול לבצע בכם טיפולי פיזיותרפיה.

אם אתם זקוקים לשירותי צילום ואבחון של מרזבים, חשוב לבחור חברה מקצועית ומנוסה. החברה צריכה להיות בעלת ניסיון ומומחיות בצילום מרזבים, ויכולת לפענח ולקרוא את הממצאים שבתוך הצנרת, וצריכה להשתמש בציוד מתקדם, איכותי ומקצועי, כדי שלא תפספסו את הסדק או הפגם הקטן ביותר שירטיב לכם את כל הבית, וכדי שתוכלו להתגבר על כל כשל או קושי בתוואי הצנרת – ולבסוף כדי שתוכלו לתקן את התקלות בצורה היעילה, הזולה והמקצועית ביותר.

זכרו כי רק חברה מקצועית ומנוסה מאוד תוכל לבחור את השיטה המתאימה ביותר לצרכים שלכם ולממצאים, ולא תנסה "למכור" לכם סוגי תיקון שאינם מתאימים לכם או שלא יחזיקו לאורך זמן.

כמובן שחשוב מאוד לקבל הצעת מחיר מפורטת לפני ביצוע העבודה.

אריאל פתרונות טכנולוגיים הינה מהחברות המובילות בארץ לצילום מרזבים ואבחון צנרת מרזב, ללא הריסה. אנו מתמחים בצילום כל סוגי הצנרות והמרזבים ומספקים שירותים ללקוחות פרטיים, ועדי בתים ולקבלנים בכל הארץ. אנו משתמשים במכשור המתקדם ביותר בעולם, לרבות מצלמות סיבים ייעודיות רובוטים מתקדמים, ומצלמות 360 מיוחדות.

חברתנו מעניקה שירות ומטפלת באלפי לקוחות בישראל, מבעלי דירות פרטיים ועד לגופים הקבלניים והמסחריים הגדולים ביותר. העבודה שלנו מדברת בעד עצמה ולראיה הלקוחות שעובדים עמנו הממליצים עלינו שוב ושוב ומעדיפים להשתמש בשירותינו. בתחום זה, אין תחליף למקצועיות, השירות והניסיון הרב שרכשנו לאורך השנים.

צוות המומחים המנוסים שלנו מיומן מאוד בצילומי צנרת ואבחון צנרת מרזב בשיטת האל-הרס. אנו מתחייבים להעניק ללקוחותינו שירות מעולה ואיכות ביצוע מעולה ונותנים אחריות על העבודה שלנו ועל התיקונים.

אנו נעזור לכם לתקן כל נזק אפשרי במרזב, במקצועיות, במהירות וללא הרס.

מעוניינים בפרטים נוספים וייעוץ מקצועי מחברת "אריאל פתרונות טכנולוגיים לבניין" ללא עלות?
חייגו עכשיו > 072-3719094 050-9959115 או השאירו פרטים בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם עם הצעת מחיר משתלמת.

השירותים שלנו
מידע שעשוי לעניין אותך
היתרונות שלנו

יחס אישי ואדיב

עמידה בזמנים

מחיר הוגן

מקצועיות ואמינות

ותק וניסיון רב שנים

מה מיחד אותנו?

אחריות, יושרה ואמינות

יושרה והגינות הינם ערך עליון עבורנו ואנו עובדים עם לקוחותינו בשקיפות מלאה. אנו נותנים אחריות מלאה לעבודה שבוצעה על ידנו, בהתאם לסוג העבודה.

זמינות

אנו זמינים 24 שעות ביממה ומתחייבים להגיע לטפל בבעיה רגילה בתוך 24 שעות ובאופן מיידי במקרים דחופים.

פריסה ארצית

החברה מונה מספר צוותים וניידות שירות, כך שאנו מספקים שירות מהיר לכל רחבי הארץ.

שירות מעולה

שביעות רצון לקוחותינו הינה המדד שלנו להצלחנו ואנו מחויבים ליחס אישי ושירות ברמה גבוהה ביותר.

טכנולוגיה מתקדמת

אנו בעלי האמצעים, המכשור והכלים המתקדמים והמדויקים בעולם.

מקצועיות והבנה של צרכי הלקוח

מנהלי החברה ועובדיה הינם בעלי ידע וניסיון רב, אשר עוברים הכשרות מקצועיות באופן שוטף ומגיעים מעולם הבניה. אנו מבינים את הצרכים הייחודיים של הלקוח הפרטי ,המוסדי, הקבלן וועדי הבתים.

ממליצים עלינו
Call Now Button072-3719094 דילוג לתוכן