072-3719094

ייבוש תת רצפתי

תוכן עניינים
מכונת ייבוש תת רצפתי

רטיבות בקיר? נזילה? תקלה בצנרת?
השאירו פרטים ומומחה שלנו יחזור אליכם מיד ליעוץ

או התקשרו עכשיו

נזילה, פיצוץ או תקלה בצנרת, הצפה, גשמים, חדירת מים וכיוצ"ב עלולים לגרום לרטיבות בתשתית של המבנה ולרטיבות מתחת לריצוף או לפרקט. במקרים בהם ישנה רטיבות כלואה מתחת לריצוף (מכל סוג) ו/או נזקי מים אנו מבצעים שאיבה של המים וייבוש של המצע הרטוב מתחת לריצוף באמצעות דחיסת אוויר, עד לייבוש והחזרת המצב לקדמותו. בשלב הראשון, בודקים את חומרת הרטיבות על ידי בדיקת אחוז הלחות מהמצע שמתחת לריצוף באמצעות מעבדה ייעודית. לאחר מכן עושים שימוש במכונות מתקדמות שמתחברות לריצוף או לפוגות שבין המרצפות, בשילוב עם ציוד מתקדם נוסף שתפקידו לייבש את הקירות ולטפל בלחות שבאוויר.

ההתחברות לריצוף נעשית באמצעות קידוחים עדינים ונקודתיים במרצפות בודדות במקומות נסתרים. סוג המכשור, מיקום ההתחברות לריצפה, מספר המכונות הנדרשות ומשך הזמן הדרוש לטיפול נקבעים בהתאם לניסיונו ומומחיותו של מומחה הייבוש של החברה ובהתאם לחומרת הרטיבות, סוג המצע והריצוף וגודל השטח הדורש ייבוש ותנאי השטח. ישנה חשיבות גדולה מאוד לביצוע ייבוש תת רצפתי, שכן הייבוש לא נעלם מעצמו אלא מתפשט וגורמים לנזקים רחבים יותר, עלול לפגוע בדירות אחרות ולגרום לנזקים חמורים כגון עובש ופטריות בבית.

מהם היתרונות בשיטת ייבוש תת רצפתי?

אחד היתרונות הבולטים בשיטת הייבוש של החברה הינה שניתן להמשיך לחיות בבית כרגיל במהלך פעולת הייבוש ואין צורך בהריסה, תיקונים הדורשים שיפוצים, הרמת הריצוף ויציאה מהבית.

ייבוש תת רצפתי הוא שירות חשוב עבור כל מי שעבר רטיבות פנימית במבנה שלו. הרטיבות מגיעה מהרצפה ולכן השם המקובל של השירות הוא ייבוש תת רצפתי. בפועל, ניתן לשאוב מים פנימיים גם מקירות שהתנפחו במטבח, בשירותים ובחדר האמבטיה. מתי אנו נדרשים להזמנת שירות של ייבוש תת רצפתי? כיצד תדעו שאתם זקוקים לו? בחורף, הסיכוי להצפות גובר והמרחק שלכם ממפגש עם מים שמגיעים מבחוץ פנימה קטן. לכן, מאד מומלץ להסדיר איטום לפני החורף בכדי לוודא שהרצפה שלכם חסינה מנזקים בעקבות הצפות בחוץ. הדבר חיוני במיוחד לדרי קומת הקרקע ולבעלי בתים צמודי קרקע.

זיהוי בעיית רטיבות פנימית במבנה

הזיהוי נעשה באמצעות בדיקת מצב הרצפה והקירות (במיוחד מעל הפנלים). במידה והקיר מתנפח ומראה סימני תפרחת, או במידה והרצפה מנופחת, עקומה, הבלטות עולות למעלה או יורדות למטה, הפרקטים מאבדים מהצבע שלהם, הרובה משנה את צבעה, הרצפה מתחילה להיסדק וכד' – כנראה שאתם חווים רטיבות כלואה. במידה וזהו המצב אצלכם, מומלץ מאד לזמן חברת ייבוש תת רצפתי לצורך בדיקת המצב שלכם וגיבוש פתרון לבעיית הרטיבות שנוצרה אצלכם.

בדיקת אחוז הרטיבות הקיים

בדיקה זו מצביעה האם הרטיבות שלכם יכולה להתייבש בעצמה או שנדרש סיוע ייבוש תת רצפתי מבחוץ. במידה ובמצע חול הבדיקה מעלה כי יש ריכוז מים של מעל 6% ובמצע חצץ מעל 3%, יש להסדיר ייבוש תת רצפתי לשם שיקום המבנה. הבדיקה נעשית באמצעות קידוח דק בודד שלא משפיע על האסתטיקה של הרצפה. הדגימה של המצע נלקחת לבדיקה במעבדה מקצועית של חברת ייבוש תת רצפתי ייעודית.

יישום ייבוש תת רצפתי

היישום נעשה באמצעות מכשיר ייבוש ייעודי ועוצמתי אליו מחוברים צינורות ייבוש, יניקה ודחיסה. הם מוטמעים בבלטות או בפרקטים שלכם באמצעות קידוח דק ונסתר (לדוגמא מאחורי מקרר וכו') שלא ישפיע על האסתטיקה או על חוויית הדריכה שלכם על הרצפה לאחר גמר העבודה. הצינורות מחוברים לרצפה באמצעות באנדים סופגי מים. כשהמכשיר מופעל מתחיל הייבוש בפועל והוא צפוי להסתיים לאחר מספר דקות או טווח שעות מצומצם מאד, לרוב לא יותר מ- 1-2. בתום פעילות הייבוש יפרקו עובדי חברת ייבוש תת רצפתי את המכשיר וינקו את פסולת הקידוח.

אודות רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי

ייבוש תת-רצפתי הוא תהליך המשמש להסרת לחות עודפת ומים הנמצאים מתחת לריצוף המבנה. המצאות המים עלולה להיות בשל סיבות שונות, כולל נזקי מים כתוצאה מנזילות, פיצוץ צנרת או מים שחדרו מחוץ למבנה, רמות לחות גבוהות ועיבוי. אם לא בכך במהירות, רטיבות עודפת מתחת לרצפה (או לפרקט) עלולה להוביל לצמיחת עובש וטחב, לנזקים מבניים ולבעיות בריאותיות של דיירי הבית. לכן חשוב להבין את השלבים הכרוכים בייבוש תת רצפתי, את הטכנולוגיה בה אנו משתמשים במהלך עבודת הייבוש התת רצפתית ואת היתרונות של התהליך.

מדוע נדרשת עבודת ייבוש תת רצפתי?

חשוב לדעת כי נזילות מים יכולות להתרחש בכל מקום בבית ובמבנה, כולל מתחת לרצפות. נזילות אלו עלולות שלא להתגלות למשך פרקי זמן ממושכים שכן הן נמצאות במקור נסתר מתחת לריצוף, ולהוביל להצטברות של מים ולחות מתחת לאריחי הרצפה. רטיבות זו עלולה לגרום לנזק לריצוף, לרובה, לקירות הבית, לרובה ולמבנה עצמו, והיא גם עלולה ליצור כר גידול לעובש ומיקרואורגניזמים מזיקים אחרים. בנוסף, רטיבות עלולה למשוך מזיקים כמו טרמיטים, מה שעלול לגרום לנזק גדול ונרחב עוד יותר. 

ייבוש תת רצפתי הכרחי כדי להסיר ולייבש את המים והלחות העודפת הזו ולמנוע נזק נוסף ונרחב יותר לרכוש שלכם ואת התפשטות הנזק לקירות המבנה, לדירות מלמטה, ולהרס הריצוף. מדובר בשימוש בטכנולוגיה ובציוד מתקדמים לייבוש האזור הפגוע ולהחזרתו למצבו המקורי ללא כל הריסה ושבירה של הרצפה. 

לשיחת ייעוץ וקבלת הצעת מחיר מעולה ללא התחייבות: 072-3719094

מהם השלבים בעבודת ייבוש תת רצפתי?

ראשית חשוב לדעת כי לא כל רטיבות מצריכה טיפול של ייבוש תת רצפתי. גם אם אכן ראיתם אל מול עיניכם נזק מים מתרחש, אם החלחול הפנימי לא גרם לרטיבות בערך מסויים לקרות, ישנו סיכוי גדול כי הנזק עשוי להיפתר מעצמו. ואולם, במידה ונמצא בבדיקה מקצועית כי ריכוז הרטיבות עולה לפחות לכדי 3% יש להסדיר ייבוש סומסום באופן מידי. הבדיקה נעשית באמצעות קידוח דק מאוד ועדין במקום נסתר במוקד החשוד כרטוב מבפנים לשם לקיחת דגימה מהמצע. לאור ההשלכות הקיימות להישארות עם מים כלואים מתחת לריצוף, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית כדי לבחון כראוי את ערכי הרטיבות של המצע מתחת לריצוף ולא להסתפק ב"ניחוש" בלבד. 

 

שלב 1: הערכה – השלב הראשון בייבוש תת רצפתי הוא להעריך את היקף נזקי הרטיבות. צוות המומחים שלנו שהוסמכו והוכשרו לעבודת ייבוש תת רצפתי, יבצע בדיקה יסודית של המצע (השטח התת רצפתי) באמצעות מדי רטיבות ומצלמות הדמיה תרמית. שלב זה יעזור לנו לקבוע את מקור הרטיבות ואת מידת הנזק שנגרם לכם.

 

שלב 2: הכנה של השטח ותיחום השטח הפגוע – לאחר הערכת הנזק, נתחיל בהכנת השטח התת רצפתי לייבוש. עבודה זו עשויה לכלול ייבוש מיידי של מים עומדים, והסרה של פסולת או חומרים פגומים. כמו כן נאטום "ונגדר" את האזור הפגוע כדי למנוע התפשטות רטיבות לשאר חלקי המבנה.


שלב 3: ייבוש –
שלב זה הינו "לב" התהליך ובו אנו נתחיל בתהליך הייבוש התת רצפתי. הצוות שלנו ישתמש בשילוב של מכונות יעודיות לשאיבת מים, מסירי לחות, מפוחי אוויר, קולטי לחות מקצועיים וציוד ייבוש מיוחד כדי להסיר את המים הכלואים והלחות העודפת מתחת לרצפה ובמבנה עצמו. תהליך זה עשוי להימשך מספר ימים (עד למספר שבועות במקרים קשים מאוד), תלוי בהיקף הנזק ובנסיבות המקרה.

 

שלב 4: ניטור ומעקב – במהלך תהליך עבודת הייבוש, הצוות שלנו עומד אתכם בקשר רציף ויעקוב באופן קבוע אחר רמות הלחות באזור התת רצפתי כדי לוודא שהן יורדות. כמו כן, נתאים את הציוד לפי הצורך כדי למקסם את יעילות תהליך הייבוש ולקצר עבורכם את זמן העבודה. אף על פי שעבודת הייבוש אינה מפריעה לשגרת החיים והעבודה בבית, אנו מבינים כי אתם מעוניינים לשים את הבעיה מאוחריכם בזמן הקצר ביותר האפשרי מבלי לפגוע באיכות עבודת הייבוש התת רצפתי.


שלב 5: עבודות שיקום למבנה – פעמים רבות עבודת הייבוש התת רצפתי נעשית לאחר שהנזילה גרמה לנזקים ורטיבויות למבנה, כגון קירות רטובים, הרס לרהיטים וכד'. במקרים אלו, בהם נדרשת גם עבודת שיקום בגין נזקי המים, לאחר שהשטח התת רצפתי יבש לחלוטין, נתחיל בתהליך השיקום. הדבר עשוי להיות כרוך בהחלפת חומרים פגומים, תיקון נזקים שנגרמו לקירות הבית וטיפול בכל גידול עובש או טחב שאולי התרחש.

לשיחת ייעוץ וקבלת הצעת מחיר מעולה ללא התחייבות: 072-3719094

הטכנולוגיה בה אנו עושים שימוש בעת ייבוש תת רצפתי

חברתנו משתמשת בטכנולוגיה מתקדמת וחדישה על מנת להבטיח שתהליך הייבוש התת רצפתי יהיה יעיל ואפקטיבי ככל האפשר. אנו משתמשים בשילוב של ציוד טכנולוגי מיוחד כדי לתת מענה היקפי מלא לבעיית הרטיבות והלחות שנוצרו, ובכלל זאת:

קולטי לחות: מכשירים אלו משמשים להסרת לחות עודפת מהאוויר, דבר שעוזר להאיץ באופן ניכר את תהליך הייבוש.

מסחררי אוויר: מאווררים עוצמתיים אלה משמשים להזרמת אוויר ולקידום אידוי, אשר עוזר להסיר לחות מריצוף הבית והאיזור התת רצפתי מתחת לרצפת הבית.

מדי לחות וחיישנים: כלים אלה משמשים לניטור רמות הלחות באזור הפגוע ולוודא שכל הלחות אכן הוסרה.

מצלמות מבוססות אינפרא אדום: מצלמות אלו משמשות לזיהוי לחות נסתרת ולזיהוי אזורים הדורשים ייבוש נוסף. הדמיה תרמית: טכנולוגיית הדמיה תרמית משמשת לאיתור הבדלי טמפרטורה בריצוף ומתחת לרצפה, אשר יכולים להעיד על נוכחות של לחות ומים כלואים.

בחירת החברה הנכונה לעבודת ייבוש תת רצפתי

ייבוש תת רצפתי הוא תהליך מורכב ועדין הדורש מומחיות, ניסיון וציוד מיוחד. לכן חיוני לבחור בחברה מוכרת בעלת ניסיון במתן שירותי ייבוש תת רצפתי על מנת להבטיח שהעבודה תבוצע כמו שצריך.

בבחירת חברה לייבוש תת רצפתי חשוב לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

ניסיון: בתחום זה הניסיון משחק תפקיד משמעותי, לכן חפשו חברה בעלת ניסיון של שנים במתן שירותי ייבוש תת רצפתי.

מומחיות: בחרו חברה עם אנשי מקצוע מוסמכים הבקיאים בטכנולוגיות והטכניקות העדכניות ביותר לייבוש תת רצפתי.

ציוד: יש לוודא כי החברה שאתם מזמינים עושה שימוש בציוד ובכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר הנדרשים לייבוש תת רצפתי.

שירות לקוחות: חפשו חברה המציעה שירות לקוחות מעולה ותמיכה לאורך כל תהליך הייבוש התת רצפתי.

מוניטין: בחרו בחברה בעלת מוניטין טוב במתן שירותי ייבוש תת רצפתי איכותיים. 

לסיכום, ייבוש תת רצפתי הוא שלב קריטי בטיפול בנזקי מים בבתים ובנכסים מסחריים. עבודה זו דורשת ציוד מיוחד ומומחיות כדי להבטיח שהעבודה נעשית כמו שצריך. על ידי הבנת תהליך הייבוש התת רצפתי, היתרונות שלו וכיצד לבחור את החברה הנכונה לשירותי ייבוש תת רצפתי, אתם יכולים לקבל החלטות מושכלות כאשר אתם מתמודדים עם נזקי מים. לאריאל פתרונות טכנולוגיים ניסיון של שנים במתן שירותי ייבוש תת רצפתי, ואנו מתחייבים להשתמש בטכנולוגיה ובטכניקות העדכניות ביותר על מנת להבטיח שלקוחותינו יקבלו את השירות הטוב ביותר האפשרי.

מהי הגישה של אריאל פתרונות טכנולוגיים?

בכל הנוגע לייבוש תת רצפתי ולבעיות רטיבות ונזילות, הגישה של אריאל פתרונות טכנולוגיים היא מקיפה, איכותית ויעילה. הטכנולוגיה המתקדמת שלנו, הטכניקות המיוחדות והמחויבות שלנו למציאת שורש הבעיה מבדילות אותנו מחברות אחרות לטיפול ברטיבות תת רצפתית ורק חברה כמו שלנו יכולה לחסוך לכם עלויות ניכרות במצב כזה. אריאל פתרונות טכנולוגיים תזהה את הפיתרון הנכון והאיכותי ביותר עבורכם, את אופן הייבוש התת רצפתי היעיל והמדויק ביותר, במינימום הפרעות ויעילות מירבית, תוך חיסכון בעלויות. אנו מעסיקים אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים אשר מומחים בזיהוי וטיפול בבעיות הללו ובביצוע ייבוש תת רצפתי.

בבחירת החברה שלנו לייבוש תת רצפתי ויבוש מים כלואים מתחת לרצפה, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר האפשרי, במחיר תחרותי והוגן. המחויבות שלנו לאיכות, מקצועיות וטכנולוגיה מתקדמת מייחדת אותנו מהשאר, ואנו בטוחים שתהיו מרוצים לחלוטין מהשירות שאנו מספקים.

בנוסף, אנו גאים בשירות הלקוחות והשקיפות שלנו. אנו נעדכן אתכם בכל שלב, מהבדיקה הראשונית ועד הייבוש הסופי ושיקום הנזקים, ונעבוד אתכם על מנת ליצור תוכנית מותאמת אישית המתאימה לצרכים ולתקציב הספציפיים שלך. עם אריאל פתרונות טכנולוגיים לבניין אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים בכך שאתם מקבלים את הפתרון הטוב, המקצועי והאיכותי ביותר לבית או לעסק שלכם. אנו כאן עבורכם.

אריאל – פתרונות טכנולוגיים לבניין

בחברת אריאל פתרונות טכנולוגיים לבניין מתמחים ביישום שירות ייבוש תת רצפתי לכל סוגי המבנים. החברה עובדת עם בתים, משרדים, מבנים תעשייתיים חנויות ואולמות עם כל סוג ריצוף ומצע. החברה עובדת ביעילות ומסדירה עבור הלקוחות שלה רצפה יבשה ובטיחותית מבפנים. חושדים שיש לכם רטיבות כלואה? אל תשברו את הראש! הזמינו את המומחים של אריאל פתרונות טכנולוגיים לבניין ואנו נבדוק עבורכם את השטח ונבצע את הדרוש כדי להחזיר את המצב לקדמותו במינימום הפרעה וזמן.

לשיחת ייעוץ וקבלת הצעת מחיר מעולה ללא התחייבות: 072-3719094

איתור הנזילה שלנו כולל את הבדיקות הבאות:

מצלמה תרמית

איתור מקור כשלי נזילות ורטיבות באמצעות שימוש בצילום תרמי מתקדם

סיבים אופטיים

צילום וסריקה של הצנרת באמצעות רובוט וסיבים אופטיים

לחץ מים

בדיקת לחץ וכשלים בצנרת אספקת מים ע"י ציוד ייעודי

בדיקת לחות

בדיקת לחות נסתרת ע"י מד לחות דיגיטלי

בדיקת אטימות צנרת

בדיקת תקינות צנרת וקופסאות ביקורת ע"י בלונים פניאומטיים

איתור בגז

איתור נזילות ואיתור תוואי צנרת ע"י חיישן גז ידידותי לסביבה

זכרו, הרטיבות עלולה לפגוע במבנה, בערכו ובבריאותכם. מאתר נזילות מקצועי, מנוסה ואמין יכריע את טיב והצלחת איתור הנזילה, ואת איכות דוח המומחה

לקבלת הצעת מחיר משתלמת ולייעוץ מקצועי עם מומחה מחברת אריאל פתרונות טכנולוגיים
חייגו עכשיו > 072-3719094  או השאירו פרטים בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם

השירותים שלנו
מידע שעשוי לעניין אותך
היתרונות שלנו

יחס אישי ואדיב

עמידה בזמנים

מחיר הוגן

מקצועיות ואמינות

ותק וניסיון רב שנים

מה מיחד אותנו?

אחריות, יושרה ואמינות

יושרה והגינות הינם ערך עליון עבורנו ואנו עובדים עם לקוחותינו בשקיפות מלאה. אנו נותנים אחריות מלאה לעבודה שבוצעה על ידנו, בהתאם לסוג העבודה.

זמינות

אנו זמינים 24 שעות ביממה ומתחייבים להגיע לטפל בבעיה רגילה בתוך 24 שעות ובאופן מיידי במקרים דחופים.

פריסה ארצית

החברה מונה מספר צוותים וניידות שירות, כך שאנו מספקים שירות מהיר לכל רחבי הארץ.

שירות מעולה

שביעות רצון לקוחותינו הינה המדד שלנו להצלחנו ואנו מחויבים ליחס אישי ושירות ברמה גבוהה ביותר.

טכנולוגיה מתקדמת

אנו בעלי האמצעים, המכשור והכלים המתקדמים והמדויקים בעולם.

מקצועיות והבנה של צרכי הלקוח

מנהלי החברה ועובדיה הינם בעלי ידע וניסיון רב, אשר עוברים הכשרות מקצועיות באופן שוטף ומגיעים מעולם הבניה. אנו מבינים את הצרכים הייחודיים של הלקוח הפרטי ,המוסדי, הקבלן וועדי הבתים.

ממליצים עלינו
Call Now Button072-3719094 דילוג לתוכן